Klaidingai pasirinkto kuro išsiurbimas

technine pagalba kelyje

Per klaidą įsipylėte ne tos rūšies kuro?

Nepanikuokite. Pagal statistiką tokią klaidą daro daugiau kaip 150000 vairuotojų per metus, ir tai nutinka kas 3,5 minutes.


Tokiu atveju nejunkite degimo, kad kuras nepradėtų cirkuliuoti sistema. Kreipkitės į degalinės operatorių su prašymu palikti automobilį prie degalinės kuriam laikui arba neįjungdami degimo automobilį truputį pastumkite nuo degalinės ir skambinkite mums.

Kodėl?

Veikiančio dyzelinio variklio kuro aparatūra yra tepama iš vidaus dyzelinu. Į dyzeliną pakliuvęs benzinas veikia kaip solventas – žymiai sumažina dyzelino tepamąsias savybes. Dėl padidėjusios trinties tarp metalinių dalių dyla kuro siurblys. Taip pat benzinas gali paveikti kai kuriuos kuro sistemos sandarinimo elementus. Varikliai su Common Rail kuro įpurškimo sistemomis (dCi, CDTi, TDCi, HDI) yra ypač jautrūs benzinui. Į tokios sistemos aukšto slėgio siurblį pakliuvus benzinui jis dyla, o dilimo medžiagos patenka į slėgio rampą, vamzdelius, purkštuvus, kuro filtrą ir kuro baką. Todėl užvedus automobilį dažniausiai tenka keisti arba taisyti daug brangiai kainuojančių Common Rail sistemos elementų.

Pakliuvęs į benziną dyzelinas žymiai sumažina oktaninį skaičių, degimo proceso metu visiškai nesudega, patenka į variklio dugninę praskiesdamas variklinę alyvą. Kyla alyvos lygis dugninėje, auga alyvos spaudimas. Alyva gali pradėti skverbtis pro sandarinimo riebokšlius. Be to, dalis visiškai nesudegusio kuro patenka į katalitinį konverterį („katalizatorių“) ir dega jame. Katalitinio konverterio vidinė temperatūra auga ir konverterio matrica gali išsilydyti. Tai dažniausiai nutinka naujuose automobiliuose su „karštais“ netoli išmetimo kolektoriaus sumontuotais katalitiniais konverteriais.

Mes turime daugybę automobilių kuro sistemos sujungimo adapterių, pajungimų ir didelę patirtį, todėl darbą atliekame greitai ir kokybiškai. Kviesdami mus iškart po incidento išvengiate žalos, padarytos dėl neteisingo kuro patekimo į automobilį arba ją minimalizuojate.